Aiden-info

9. června 2007 v 23:25 | eMo.KaR
AIDEN
Členové
Wil Francis - Vocals
Jake Wambold - Guitar
Jake Davison - Drums
Nick Wiggins - Bass Guitar
Angel Ibarra - Guitar
Ex-členové
Max (Vocals)
Scott Cemens (Vocals)
Diskografie
Our Gang's Dark Oath (2004)
Nightmare Anatomy (2005)
Aiden pochází z Seattlu, Washington.Aiden začali hrát na jaře 2003 na turné jako kamarádi: Jake W., Angel, Jake D. and Will. Pouze s pěti písněmi už hráli v roce 2003 svou první show. Jsou pojmenovaný podle toho malýho kluka z Kruhu/Aidan/. Po vydání Our Gang's Dark Oath dosáhli velkého úspěchu. Rok 2004 byl pro Aiden velice náročný a bezprostřední. Odehráli stovky koncertů, natočili dva videoklipy a upoutali svou pozornost na Victory Records. Aiden vstoupili do studia v březnu 2005. Producent /byl producentem i na prvním albu/ pracoval se skupinou už od začátku. Písně na albu jsou o bolesti, temnotě, nesmrtelnosti a nápravě. Píseň Die Romantic je věnována pro jejich přítele, jehož sebevražda je zapomenuta, Genetic Desingn For Daying je takový dopis pro otce, který žádá o odpuštění. Pro videoklip Last Sunrise našli inspiraci ve filmu Královna prokletých. Nightmare Anatomy bylo vydáno 4. října 2005.
31. října vyjde v USA EP/DVD AIDEN se společným názvem "Rain in Hell". Na EP nalezneme 6 písniček, mezi nimiž jsou songy klasiků jako Mistifs nebo Billy Idol, stejně jako nové písničky kapely. DVD obsahuje 3 videoklipy, kompletní záznam loňského koncertu v Chicagu a další. EP/DVD vyjde na labelu Victory Records s tímto tracklistem:

1. A Candle Light (Intro)
2. The Suffering
3. We Sleep Forever
4. Die Die My Darling (cover Misfits)
5. White Wedding (cover Billy Idol)
6. Silent Eyes
7. (DVD) Záznam koncertu z turné Never Sleep Again Tour v Chicagu, House Of Blues
8. (DVD) Knife Blood Nightmare (Video)
9. (DVD) Die Romantic (Video)
10. (DVD) Last Sunrise (Video)
11. (DVD) Extra Bonus Hometown Performances
Přes svou krátkou, přesněji necelé tři roky trvající existenci, jsou Aiden nesmírně populární jak na americkém, tak i evropském kontinentu. Důvodem je dokonale propracovaná směsice hardcore, metalu, emo-punku a goth-rocku (či spíše goth-image), kterou kapela přináší jak na svých albech, tak především v naprosto strhující živé koncertní prezentaci. Zejména fanoušci takových pojmů, jakými jsou dnes My Chemical Romance, Avenged Sevenfold nebo A.F.I. okamžitě zaregistrovali Aiden jako další lahůdku v nabídce amerického hudebního menu.

Jejich druhé á zlomové album "Nightmare Anatomy", vydané v říjnu 2005, vyneslo Aiden na třetí místo nejprodávanějších interpretů kultovního vydavatelství Victory Records, hned za dnes již fenomenální Taking Back Sunday a Hawthorne Heights. Předběhli tak dokonce své velmi úspěšné souputníky jako Atreyu, Silverstein či Darkest Hour. Video ke skladbě "Last Sunrise" nasadila MTV do nečekaně vysokých rotací, což upoutalo pozornost i konzumnějšího typu publika.

Posledních 365 dní strávili Aiden v podstatě kompletně na turné - nejdříve v USA s The Audition a Bayside, pak v Evropě s The Hurt Process, znovu v USA s 30 Seconds To Mars, zpátky v Evropě s Bullet For My Valentine, poté opět v USA s H.I.M., krátce zpět v Evropě s Lostprophets, Angels And Airwaves a Underoath a celé letošní léto pak znvou po celých USA v rámci Warped Tour (např. s No FX, From First To Last nebo Anti-Flag).

Začátkem června vyhlásil časopis Metal Hammer v Londýně výsledky své tradiční ankety Golden Gods Awards, a podle očekávání přisoudil Aiden ocenění "Best newcomer of the year"…

Koncem srpna vystoupí Aiden na hlavním pódiu legendárního festvalu v britském Readingu, načež se na šest týdnů vydají na další celoevropské turné - své první v pozici headlinerů.

Když Aiden vloni předvedli svou neuvěřitelnou show v Praze poprvé, dočkali se po zásluze od ne zcela zaplněného klubu Futurum nevídaných ovací. Nejinak tomu nebylo ani v sobotu 30. září, kdy společně s dalšími dvěma hosty roztřesly základy budovy pražského Abatonu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 7. srpna 2008 v 18:07 | Reagovat

mohla bysis tu dát nějaké ty rozhovori

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama